При намаление на общия бюджет на ЕС за следващите седем години България е договорила увеличение. Това обяви премиерът Бойко Борисов във видеообръщение, публикувано във "Фейсбук".
След безпрецедентни четиридневни преговори европейските лидери тази нощ постигнаха сделка за бюджета на ЕС за следващите седем години и плана за възстановяване след коронавируса.
Премиерът съобщи, че общият бюджет, предназначен за България, е 29 млрд. евро, от които 7.7 млрд. евро е безвъзмездна помощ. 200 млн. евро са гласувани за развитие на изостаналите райони на България.
На хората, които ми искат оставката, оставям 29 млрд евро - повече отколкото при социалистическите правителства изкарваше България, каза Борисов по повод насроченото за днес гласуване на вот на недоверие към кабинета и продължаващите втора седмица протести срещу корупцията.
Борисов благодари изрично на австрийския канцлер Себастиан Курц, който направил изказване сякаш самият той е български премиер, на министър-председателя на Нидерландия Марк Рюте, на германския канцлер Ангела Меркел, на президента на франция Еманюел Макрон и на председателя на Европейския съвет Шарл Мишел, които нарече приятели на България.
Ето затова заслужавам да ми се иска оставката, иронизира той.
Дневник
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Сокола
За ТЕЦ ВАРНА колко ще има?!?
Анонимен
Тоя нарцистичен дебеловрат свинар до кога ще се дължи все едно тея пари ги е извадил от неговото чекмедже?
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
Протестите се спихнаха. Думба-лумба 12 дни и...край!
Анонимен
Пак спряха водата но аз не излизам на протест срещу христов