Ръководството на мината "Карл Маркс" бе подведено под отговорност
Украинското правителство подведе под отговорност ръководството на мината "Карл Маркс" в източната част на страната, в която в неделя стана експлозия, причинила смъртта на 1 човек, а 12 души се водят в неизвестност.
Инцидентът бе предизвикан след като ръководството реши да продължи работа, въпреки че получи официална забрана за това заради нарушаване на нормите за сигурност, съобщи вицепремиерът Олександър Турчинов, ръководител на комисията, която разследва инцидента. Преди драмата контролните органи забраниха добива на въглища в тази мина и затвориха достъпа до нея, каза още той по време на заседание на правителството.
БГНЕС
812
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар