В близките дни ще се организира голям национален протест, обяви Велислав Минеков, който е част от т.нар. "Отровно трио". Той се зарече, че вече в 36 града има структури на протестите и именно те ще организират масовото недоволство. Минеков имал информация, че се готви смяната на премиера с човек, който наскоро се е прибрал в България, но отказа да коментира подробности.

Обещанието на протестната група идва в деня, в който ГЕРБ внесоха предложение за нова конституция.

На 40-ия ден от протестите друго протесто звено - около гражданско движение "БОЕЦ", направи опит да блокира по обяд сградата на министерството на правосъдието. Там граждани поискаха не само оставката на главния прокурор Иван Гешев, но и на министър Данаил Крилов.

От понеделник нататък ще има всеки ден в 8 сутринта изненадващи блокади на институции, но и на политицити, зарекоха се представители на протестиращите.

През деня и медински сестри разпънаха палатки пред сградата на здравното министерство, недоволни от смените, които дават в отделенията за борба с коронавируса. С част от тях разговаря здравният министър Костадин Ангелов, който заяви, че при обиколките си в страната не е видял да има недоволство сред медицинските сестри.

В София продължават да бъдат блокирани три ключови кръстовища - "Орлов мост", кръстовището пред Ректората на СУ и "Площад независимост" до президентската институция. А вечерта след 8 часа протестиращи хвърляха яйца върху сградата на Министерския съвет.

Клуб Z