Последните данни за разпространението и пораженията на COVID-19 у нас показват, че мерките за ограничения дават резултат. Само 1002 са новите случаи на заразени от коронавируса у нас за едно денонощие според данните на Единния информационен портал. Преди няколко седмици те стигаха до над 4000.
Така потвърдените случаи у нас вече са общо 191 029, установени с общо 1 100 834 направени PCR теста.
Установява се и намаление на заразата - данните показват, че от направените 4213 теста вече не над 40 или 30 на сто, а едва 23,8% са положителни резултати от тях.
Починали са 55, което е с повече от 100 по-малко от предходния ден. Общият брой на починалите от усложнения на COVID-19 от началото на пандемията обаче вече е 6551.
В София са най-много заразените - 174 , във Варна 126 и в Пловдив 89.
Активните случаи са 86 452, от които хоспитализирани са 6640, а 542 се нуждаят от интензивно лечение.
За изминалото денонощие са излекувани 1404 души, при общо за страната от началото на пандемията 98 026.
Коментари
Анонимен
С какво ги лекуват като няма уж лечение?
До Анонимен
Преди да напишеш коментар па земи да прочетеш по темата нещо !!!
Анонимен
Защо събота и неделя починалите са винаги около 50 а през седмицата около 150
ДоАнонимен
Както вече казах преди да коментирате прочетете нещо по темата както на първия така и на вашия въпрос вече е отговаряно многократно както в пресата така и по телевизията в много предавания
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата