Съединените щати ще наложат санкции на Беларус след отклоняването на самолета на "Ryanair" към Минск и ареста на журналиста Роман Протасевич, заяви говорителката на Белия дом Джен Псаки, предава БГНЕС.
Санкциите са насочени към девет държавни предприятия и ключови представители на беларуското правителство и ще влязат в сила на 3 юни. Вашингтон ще прекрати и прилагането на споразумението си с Беларус за въздушен транспорт от 2019 година.
Псаки не изключи възможността в бъдеще да бъдат наложени още ограничения.
Днес.бг
Коментари
Анонимен
А в България американски военни влизат въоръжени в цех за олио.
Защо не излъчиха записа по централните новини?
Защото сме окупирана държава.
Аз
Още снощи излезе новината , но защо 17 дни ,,управниците"ни мълчат ?! Векове едни по един начин се гаврят с нас и ни тъпчат ; други по друг начин ; сега пък - ,,Вижте кои сме !" Що за прехвалени военни от НАТО , ще атакуват , а представа да нямат накъде - Пунта Мара ми се струва ! И стадо да сме нямаме ни Пастир , ни Куче ! Преди с войни , а сега Фино с игла и памуче ни вземат Душата !