
Текирдаг замразява договора за побратимяване с Шумен
Турският град Текирдаг заплашва да остави “висящ“ въпроса за побратимяването си с град Шумен, заради приетата от нашия общински съвет декларация осъждаща арменския геноцид и обявяваща на 24 април за Ден на възпоменание на жертвите на геноцида в човешката история. Писмото, адресирано до шуменския парламент, е получено вчера. В него се казва, че “това решение на Общинския съвет в действителност ще замрази създадените обич, мир и спокойствие между братските турски и български народ”. В документа пише още, че до поправяне на решението на шуменския Общински съвет от 29 май общинският съвет на Текирдаг оставя висящ въпроса за побратимяване на двата града. Турската страна е допуснала грешка в писмото, където е записано, че 24 април става “възпоменателен ден за Арменските градове”, а не както е в действителност според официалния сайт на Община Шумен: „Ден за възпоменание на жертвите на геноцид в човешката история в Програмата за отбелязване на паметни дати на Община Шумен“.
ШУМ.БГ

2277
61
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Крумов
Мирмидонците са прабългари. Ама пак наши хора.
Анонимен
Крумов, кажи защо ще слагат 6-ти зам-кмет от ДПС?
Крумов
Айде, лека, един скандал като хората не можете да направите. Липсват ви аргументи, липсват ви изразни средства, пишете най-много изречения от пет думи, няма цветущи послания за роднини... скучно ми е... Но вината е в Шум.бг за тая скука. Хайде, и утре е ден!
Льольо
елини са, виж историята на Древна Елада
Анонимен
2-ма зам-кмета от ДПС няма ли да им е много?
Крумов
Преди малко тук го прочетох и не знам дали е вярно изобщо. Като се има предвид, че идват избори - парламентарни и за европарламент, не вярвам БСП да поеме такъв пасив и да отблъсне традиционно националистически настроения си електорат - няма голяма логика да наливат гласове на "Атака". Не съм чул изобщо за идея за още един заместник-кмет, но това може би е защото се занимавам от няколко месеца с други глупости.
Анонимен
Какви джуджета бе льольо?Я раздуй-уй-уй.
Крумов
В своята хронография от 6 век Йоан Малала пише :
Ахил замина заедно с Атридите,
като водел своя собствена войска
от три хиляди души, наричани тогава
мирмидонци, а сега българи.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата