Представиха книгата на Георги Джумалиев "Шуменската крепост"
80 години след излизането на книгата на Георги Джумалиев "Шуменската крепост" днес в НЧ”Добри Войников” бе представено второто й издание.
Мястото на книгата и на Шуменската крепост е първостепенно за всички ни. Тя е непревземаема и за това красноречиво говори факта, че България е била освободена на 3 март, а Шумен на 18 юли”, каза доц.Николай Димков. Той уточни, че читателят е улеснен с включените към книгата предговор, допълнителна библиография, обяснения, речник и резюмета на английски, немски и руски. Второто издание на "Шуменската крепост" е посветено на 130-годишнината от Освобождението на България и се издава с финансовата подкрепа на Община Шумен. “До 2 месеца ще излезе от печат и книга със статии на Георги Джумалиев”, каза още доц.Димков.
ШУМ.БГ
445
1
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Изненадан приятно!
Браво!
Едно печатно издание от 1927 година на Джумалиев ще се възроди в нов вид. Знам с колко трудност и с познанства се снабдих с първото издание на "Шуменската Крепост". Цената на първото издание "черно", вървеше за 90,оо лева. Това няма значение-важното че се сдобих.Четивото дава много информация за миналото на градани и още повече, че вдъхва самочувствие на нас шуменци, познавайки история си.
Поздравявам преиздалите книгата!