
Е.ОN иска съкращение на 15 работници от Шумен, синдикатите готови за стачни действия
15 работници, отговарящи за поддръжката в шуменското електроразпределително дружество, да бъдат съкратени е искането на Е.ОN. Това съобщи за ШУМ.БГ Борислав Тотев, председател на шуменската синдикална организация към независимата синдикална федерация на енергетиците в България. От компанията предлагат Програма за доброволно напускане с обезщетения от 5 до 15 заплати, според стажа и възрастта на работниците. „Не сме съгласни със съкращението, от една страна това е социален въпрос, а от друга ще се създаде рискова ситуация с качеството при обслужването на гражданите”, каза синдикалният лидер. Общият брой работници, които трябва да напуснат компанията е 150 души, а причините за освобождаването им е недостига на средства за работни заплати. „През тази седмица водихме редица синдикални срещи на централно ниво между КНСБ, „Подкрепа” и браншовите организации. Продължаваме преговорите като се надяваме на компромисен вариант и, ако не се споразумеем, пристъпваме към ефективни стачни действия”, каза Тотев. В момента върви подписка в Е.ОN за съгласие или несъгласие за обявяване на ефективни стачни действия на служителите. Резултатите от нея ще станат ясни идната седмица, уточни Тотев. Според официално становище на Е.ОN анализ е показал, че съществува потенциал за оптимизация на броя на служителите на цялата територия на Североизточна България, без това да се отрази върху качеството на обслужване. От Е.ОN посочват, че със своето решение за новите цени на тока Държавната комисия за енергийно и водно регулиране не е признала 48 процента от оперативните разходи на компанията, които включват разходи за поддръжка на електроразпределителната мрежа и заплатите на служителите. Това решение за цените оказва огромен финансов натиск върху компанията, което я принуждава да се справи със ситуацията като рационализира дейностите си, се посочва още в официалното становище на компанията.
ШУМ.БГ

198
3
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
токов удар
ЕОН са пълни боклуци. Кога ще се вдигнем като Враца срешу техните поредни безумия?
TST
Атаката трябва да бъде срещу ДКЕВР,която да отнеме лицензите и на ЕОН И ЧЕЗ,и срещу правителството да смени ДКЕВР
шуменец
Правилно работниците да не се съгласяват да напускат, после как ще си намерят работа в град като Шумен? Не подписвайте нещо, вземете си болничен, протакайте, а после ги осъдете за неправомерно съкращение и нарушаване на КТ.