Ангел Марин: Цар Борис Покръстител е държавник, от който трябва да се поучат днешните политици
Държавниците по-често да идват и да се покланят на паметника на цар Борис Покръстител в Плиска, препоръча днес вицепрезидентът Ангел Марин. "Полезно е да идват управляващи от всички нива - не само президентът, а и министри, депутати, областни управители. За да се съизмерват с истинския държавник, с една голяма мярка, каквато е Борис Първи", заяви Марин след като поднесе цветя на открития само преди 15 дни монумент. "Щом народът ни мисли и за изграждане на паметници, значи е велик народ", похвали събралите се граждани вицепрезидентът.
С него бяха депутатът Димитър Дъбов, областният управител Красимир Костов и заместникът му Николай Николов. Гостите бяха посрещнати от кмета на Плиска Христо Илиев.
Според Марин истинският държавник се отличавал с това, че умеел да вижда в бъдещето, да превъзмогва дребните проблеми в ежедневието и нищо да не го спира, ако смята, че прави нещо полезно за държавата.
Вицепрезидентът разгледа музея в археологическия резерват “Плиска” и Голямата Базилика. В този час вицепрезидентът ще пререже лентата на новия водопровод на смядовското село Янково.
ШУМ.БГ
268
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар