Отборът на Шуменския университет “Епископ Константин Преславски” спечели шампионската титла при мъжете от  12-ия Национален университетски шампионат по Баскетбол 3х3.

Отборът в състав: Росен Иванов, Николай Николов, Пламен Русков и Берг Мехмед не допусна нито една загуба, а на финала спечели първото място след 15:10 срещу тима на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Трети е отборът на Югозападният университет “Неофит Рилски”.

Капитанът на шуменския студентски отбор Росен Иванов получи индивидуална нагара “Мистър турнир”.

32 студентски отбора участваха в тридневната надпревара в шуменската зала “Младост”.
14 бяха тимовете при мъжете, 11 – при дамите. Имаше е 7 смесени отбора, категория, въведена за първи път на миналогодишното издание на първенството.

При смесените тимове дойде вторият медал за ШУ. Той е бронзов и бе спечелен от отбор в състав: Пламен Русков, Никола Любенов, Симона Симонова, Филина Атанасова. Шампион в тази категория стана Софийският университет "Св. Климент Охридски", втори са състезателите на Великотърновският университет "Св. св. Кирил и Методий".

При дамите шампион е отборът на Национална спортна академия, победил на финала с УНСС с 9:7. Бронзови медалисти са играчите на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий".

Организаторите на шампионата са Асоциация за университетски спорт „Академик” в партньорство с Българска федерация по баскетбол и Шуменският университет “Епископ Константин Преславски”.

12-ият Национален университетски шампионат по Баскетбол 3х3 е посветен на 40 години Педагогически факултет на ШУ.