Почина Амадеус Кръстев
След кратко боледуване в Института за спешна медицинска помощ "Пирогов" снощи почина Амадеус Кръстев - доайен на неправителствените природозащитни организации в България.
Амадеус Кръстев бе депутат от СДС в VІІ Велико Народно събрание, припомня БГНЕС. Учредител на Зелената партия в България, лидер на Национално движение "Зелени патрули" и Алианс на неправителствените природозащитни организации "Витоша 2002", член на Консултативния съвет към Държавната агенция по горите и на Висшия експертен екологичен съвет към МОСВ.
С кончината на Амадеус Кръстев екологичната общност загуби един от основателите на гражданския контрол върху институциите по опазване на здравето на населението и околната среда.
232
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар