Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че не знае дали руският президент Владимир Путин ще се появи на преговорите за край на войната в Украйна, планирани за утре в турския мегаполис Истанбул, предаде Ройтерс.
"Също като мен и той би могъл да е там, това е една вероятност... Не знам знам дали той ще е там, ако аз не съм там. Ще разберем", каза Тръмп пред представители на медиите на борда на президентския самолет "Еър Форс Уан" на път от Саудитска арабия за Катар.
Той бе казал, че може да отиде до Турция в рамките на близкоизточната си обиколка тази седмица, припомня Ройтерс.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви днес, че руска делегация ще отпътува за Истанбул, но не уточни състава ѝ.
Киев обяви вчера, че украинският президент Володимир Зеленски ще се срещне в Турция само с Путин и с никой друг от руска страна.
БТА
Коментари
Ш
Няма да се появи ;) Не могат да му осигурят толкова голям бункер, с човекът, който го съпровожда с куфара за сранЙе и пиканЙе в тоалетната, по погрешка го пратиха на СВО-то....Баси излагацията..... ;)
Анонимен
Ще се появи- комунистите са сериозни и отговорни хора за себе си и обществото! През 1989 година в СССР/Русия/ и България те бяха изградили " развито социалистическо общество" , поне така говореха и пишеха в официални документи. Така , че комунист още от престоя си в ГДР ,др. П е отговорен човек!
Кънчо
Место встречи изменить нельзя.Тов.Пиздин не появится.
Анонимен
Къде се е чуло и видяло царя да ходи при шута! Само брюкселските идиоти могат да му се радват на изпълненията.
Анонимен
Бляда няма да отиде,не че го е страх.
Гузен е до безкрай.
Анонимен
Не си спомням някой, някога да е казал, че Путин ще ходи в Турция. Единствено наркоса получи някаква халюцинация и реши да се направи направи на важен, ама само евроидиотите му обърнаха внимание.
Анонимен
Както го обобщи един украински политолог:
"Ако Путин не дойде в четвъртък в Турция, то няма да има среща с Путин в четвъртък в Турция"
Местните евроатлантици са бесни.
🤣🤣🤣
дорусоробаАнонимен
Путин предложи преки преговори за мир , това е от преди няколко дена , не се вижда предложението за мир да е на песков леля мара или на дъртата кранта , путин е предложил и точка , така че матросовци напразно си късате ризите , и прав е зеления ,, който предлага той и трябва да договаря
Анонимен
То пък Путин...един цар!? Зеленски е шут ,комик, наркоман , "Зельо" ,нацист/въпреки ,че по етнос е евреин/, както и да е- пък го канят по форуми ,дават му приеми ...Обърка се света ....или ,май някой " комплексар " го пообърка...Ах, Алина...