Ще бъде засилен контролът на пътното движение при организирано придвижване на абитуриенти в дните на баловете – 24 и 25 май в Шуменско, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Целта е да не се допускат инциденти.
Проверки ще бъдат извършвани и в районите около заведенията в нощта на баловете.
От полицията отправят призив към абитуриентите, техните близки и приятели, които в празничните дни ще ползват автомобили, да спазват правилата за движение.
Те дават и конкретни препоръки:
- Спазвайте ограниченията за скорост. Колкото по-бавно преминавате с автомобила, толкова повече време давате на публиката да ви забележи.
- Не се поддавайте на провокации за състезание с други автомобили.
- Не се показвайте от прозорците и люковете на колата по време на движение.
- Не размахвайте балони, цветя, видеокамери и фотоапарати или бутилки.
- Не оставяйте живота си в ръцете на пияни водачи.
- Не предприемайте опасни маневри.
- Не злоупотребявайте с клаксона и подаването на светлинни сигнали.
От полицията също напомнят, че цивилни екипи от ОДМВР-Шумен ще следят за безопасното придвижване и шофиране и ще налагат глоби.
„Алкохолът повишава настроението, но не ви дава супер сили. Смелостта, която придобивате след употреба на алкохол води до вземане на необмислени решения и подценяване на рисковете, които могат да бъдат фатални“, казаха от полицията.
От там уточниха, че общинските пътища се управляват от кметовете на съответните общини. Изграждането на постоянната и временната организация на движение се съгласува с областните дирекции на МВР, но организацията по проектиране и изграждане е отговорност на собствениците на пътя и полицията има задължение само да контролира въведената временна организация за движение..
И тази година, по традиция, шуменските абитуриенти ще се събират в парка до сградата на Община Шумен. Изготвен е график, по който автомобилите им ще преминават по бул. „Славянски“. Повечето класовете ще празнуват абитуриентските си балове в ресторант „Бабароса“, като единствено ПГОХХТ „Проф. д-р Асен Златаров“ и ПГССХТ ще бъдат в комплекси „Боровец“ и „Орбита“.
ШУМ.БГ
Коментари
Loveca_
Много хубави препоръки. Браво на колегите!
Анонимен
Икономиката кога?
мечо бокса
аз със на брата калибрата ходих
Жжг
Много яки рокли имат абитуриентките
Анонимен
Сега по случай завършването на средно образование колко любящи родители ще подарят на узрелия зрелостник я кола, я мотор. От своя страна, колко узрели зрелостника ще се правят на мъже и ще куфеят с мацките? И после колко от "любящите" родители ще бъдат почернени за цял живот? Скъпи родители, правете разумни подаръци на децата си за техния празник! Пестете парите си - те ще ви трябват!
Н
Loveca откога полицаите са ти колеги на теб ?
Аллах да ви накаже
С коли под наем,а на другия ден пеша или с градския транспорт.
Име
Да са живи и здрави децата!
Анонимен
Странно нещо е абитуриентския бал, за една вечер си цар а на другия ден се будиш безработен.