Проблемите с достъпа до "Екс" накараха собственика на социалната мрежа Илон Мъск да обяви, че ще трябва да се концентрира повече върху управлението на фирмите си и да намали времето, отделяно на правителството на Доналд Тръмп, предаде Франс прес.
Милиардерът-предприемач има натоварен график, тъй като освен управлението на мрежата "Екс", ръководи "Екс Ей Ай", разработваща робота за разговори с изкуствен интелект Грок, производителя на електромобили "Тесла" и производителя на ракети "Спейс Екс". От няколко месеца насам Илон Мъск е силно ангажиран и с администрацията на Доналд Тръмп, който му възложи задачата да намали драстично федералните разходи, което постави родения в Южна Африка предприемач в центъра на медийното внимание.
Но вчерашното прекъсване на "Екс", което засегна мрежата следобеда, може да се окаже последната капка, която да накара най-богатия човек в света да поиска да преосмисли приоритетите си.
"Обратно към прекарването на 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата на работа и спане в конферентни/сервизни/фабрични зали", заяви Мъск в "Екс".
"Трябва да бъда много фокусиран върху "Екс"/"Екс Ей Ай" и "Тесла" (плюс изстрелването на "Старшип" следващата седмица), тъй като имаме критични технологии".
Той добави, че са необходими значителни оперативни подобрения. Вчерашните проблеми трябваше да бъдат предотвратени, но не бяха, отбеляза Мъск.
Засега няма коментар от "Екс", отбелязва АФП.
Вчера потребители на "Екс" по целия свят съобщихат за проблеми с достъпа до социалната мрежа. Хиляди жители на Германия, които имат профили в "Екс", се оплакват, че платформата не се зарежда, като към 15:00 ч. местно време бяха докладвани над 2500 прекъсвания. Организацията "НетБлокс", която прави анализи в областта на киберсигурността, заяви, че за втори път тази седмица се наблюдават нарушения в достъпа до социалната мрежа. Прекъсванията не са свързани със спирания на интернета или на филтриране на трафика в определени държави, но засега не е ясно какво стои в основата на проблема.
Според платформата за наблюдение "Сайт", прекъсването може да е било причинено от атака на хакерската група "ДайНет". Хакерите твърдят, че са извършили пробна кибератака, използвайки отказ от обслужване (DDOS, претоварване на целта с трафик или заявки), преди предстоящата следваща така.
Мъск вече на няколко пъти обяви намерението си да се оттегли от мисията, поверена му от Тръмп, като през последните дни намалява участието си в работата на администрацията, припомня АФП.
Дир.бг
Коментари
Добави коментар