140 декоративни шарана от вида „кои“ бяха пуснати днес в езерцето на парк „Кьошкове“.
Рибките в момента са на възраст 10 - 11 месеца, но могат да достигнат и голяма възраст и размери до 10 килограма. Гледат се лесно, ядат почти всичко. Родителите им са внесени от Индонезия, обясни Марин Байнов, който ги е отгледал и дарил на община Шумен.
На пускането на шараните във водния басейн присъстваха кметът Христо Христов и зам.-кметът Даниела Русева.
„Нека създадем условия децата на Шумен да се радват. Нека да ги пазим и да направим така, че тези рибки да си живеят тук постоянно и да радват сегашните и бъдещите поколения на Шумен“, каза кметът.
Даниела Русева обясни, че общината има спечелен проект за техническа помощ на стойност 192 хил. лв. за Парк „Кьошкове“. С тези пари ще се проектира разширение на зоологическата градина и на водния басейн, като той бъде пригоден и за водоплаващи птици.
ШУМ.БГ
Коментари
БРАВО!
Кмета и Вечната Амбър много си приличат. Да се вземат.
Анонимен
Кмета ни взе за лапни шарани
Анонимен
Лично аз съм пуснал миналата година над 15 каракуди и 10-ина шаранчета. Също и 5 рака. Хапнахте ли ги, щото аз съм прост да пускам рибки за да се радват децата. Също и да запитам успяхте ли да унищожите прекрасните водни лилии? Прост народ, слаба държава казваше баща ми!
Анонимен
Жива охрана трябва, с камери не става. Да спипат хулиганите и да ги ошамарят.
мечо бокса
нека да има риби във реката като във анстердам. браво на кметат
Анонимен
Абе хора, защо ни занимавате с простотиите на тези смешници.
Един българин
За декоративните ясно, а какво правим с лапни-шараните?
анонимен
Да назначат и пазач
Анонимен
Кмете слагай бившия ти топ инспектора Танас Дибишкия за пазач на езерото! Таман за него е ?