Двама от състезателите на СК „Шуменска крепост“ - Габриел Чергански и Хелин Хасан, спечелиха Световната купа по кик бокс в стил К1 на провелия се в Унгария турнир. В Будапеща шуменските национали спечелиха още три отличия – две сребърни и едно бронзово.

Габриел Чергански триумфира в кат. до 63,5 кг при юн. мл. възраст. На финала той печели срещу представител на Израел, а преди това се наложи убедително над състезатели от Полша и Хърватия.

Хелин Хасан бе най-добра в кат. до 52 кг при девойки мл. възраст. На финала шуменката победи представителка на Полша.

Сребърните медали са за Никол Мартинова и Полина Галинова.

Никол Маринова в кат. до 48 кг. при девойки мл. възраст спечели полуфинала срещу израелка. На финала в категорията загуби от състезателка на домакините. При жените в кат. до 56 кг Полина Галинова записа две победи  след две победи над германка и украинка, на финала загуби от израелка.  

Димитър Стоянов се окичи с бронзов медал  при мъжете в кат. до 75 кг – една от категориите с най-много участници – 17. На четвъртфинал Стоянов спечели срещу сърбин, на полуфинал загуби от украинец.  

В конкуренцията на 18 бойци Виктор Ганчев е девети при мъжете в кат. до 67 кг.

ШУМ.БГ