19-годишна шуменка катастрофира на бул. „Симеон Велики“ до Професионалната гимназия по икономика в Шумен. При отработване на произшествието се оказало, че жената шофира без книжка и след употреба на алкохол, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР.
Малко след 00:30 часа на 14 юни в дежурната част на РУ - Шумен е приет сигнал за възникнало пътнотранспортно произшествие до Професионалната гимназия по икономика. На място е насочен екип на охранителна полиция.
Изяснено било, че при движение с несъобразена скорост водач на лек автомобил Фиат с шуменска регистрация излязъл вдясно от пътя и се ударил дърво. Зад волана била 19-годишна шуменка. Не представила свидетелство за управление, изяснено е, че е неправоспособна. Тествана е с дрегер, отчетени са 1,33 промила алкохол в издишания въздух. Дала е кръвна проба за анализ.
Задържана е за срок до 24 часа в полицейския арест в районното управление. За извършено престъпление по чл. 343 Б ал. 1 от НК е образувано бързо производство.
ШУМ.БГ
Коментари
Радослав
Полицията вместо да се занимава с Стефан, който е в САЛМАНОВО, стойте в района на Мета денс и центъра на Шумен а знаете ли колко натрупани ще хванете