Кръстовището върху моста на улиците „Марица“ и „Ген. Скобелев“ в Шумен ще бъде изградено отново.
Въпреки че в новия Генерален план за организация на движението /ГПОД/ се предвиждаше то да бъде решено със светофарна уредба, кметското ръководство е избрало варианта с кръгово движение. Новото кръстовище ще с елипсовидна форма. Възложено е проектиране.
Това каза пред журналисти днес кметът на Шумен Христо Христов, който направи обход на няколко улични ремонта.
„До месец най-късно проектът за кръговото трябва да е готов, може по-скоро. Тази година ние обаче няма да можем да си позволим да го изградим, ще остане за догодина“, каза Христов.
Идеята за кръгово кръстовище на т.нар. Цигански мост в Шумен не е нова. Кметът обясни, че проектите, които са били изготвени преди години за кръговото, са били идейни, а не технически.
Христо Христов заяви още, че заедно с новото кръгово за догодина ще остане и ремонтът на улица „Марица“, в участъка от него до Гръцкия блок, както и „Генерал Скобелев“, от входа на града при „Софийско шосе“ до магазин „Кауфланд“.
Христов се съгласи, че западната част на улица „Марица“ има спешна нужда от ремонт.
„Ние сега сме затрупани от дупки, но идеята ми е да си купим съвременна специализирана автоматизирана машина, а не както сега с лопатите на ръка, и по този начин да си регулираме всички дупки“, каза кметът.
Той посети локалното платно южно от „Марица“, което в момента се рехабилитира с държавни средства. Остана доволен - каза, че целият район става „малък рай“.
ШУМ.БГ
Коментари
Окан Шенол
от елипсовидни мозъци-елипсовидно кръгово
Анонимен
Кмете, като обещаваш, да разбираме, че ще стане когато вече няма да си кмет.
Анонимен
Кой ли му вярва на лъжливия кмет.
Анонименaz
идеята ми допада,има резон,там винаги е трудно!
КВ
Много проекти се планират, но дупките си стоят по най-натоварените участъци в града. Това частично и некачествено кърпене до следващия дъжд най-вероятно никога няма, да бъде забранено в нормативен текст.
Анонимен
На "Ален мак" -кръстовището с "Еделвайс" преди 2 дни един прибоксува и изрони асфалта! Пролича дебелината на износващия слой - 2 см. и че сместа е правена с плюнка, а не с битум.
онзи
Вярно е,че регионът се превръща в малък Рай!
Комплименти за инициативата!
Но биваше да има повече мостово,за да е
по-достъпен този Рай.
Господин Христо, преди години в квартала имало къщи,
в тях са живеели 300 човека и ползвали три моста.
После дошла ерата на високото строителство и там
заживели 4000 граждани...
И пак са с три моста...
Гениално,нали?
Анонимен
Тоя професор ни пресели в рая. Сигурно е слънчасъл
Анонимен
На новата "елипса" пак ли ще важи правилото за предимство на по-засиления? Делиорманчани само него знаят, затова питам.