Учениците от Шуменска област тази година са по-ниско в класацията по области на Националното външно оценяване (НВО) след седми клас. Спрямо миналата година се наблюдава отстъпление с 2 места по Български език и литература /БЕЛ/ и 3 места по Математика.
Сравнението по области днес направи Министерството на образованието и науката МОН/.
Със среден резултат 45,79 точки по БЕЛ шуменските седмокласници са 25-и по БЕЛ. По-зле са само в областите Разград, Кърджали и Сливен.
По Математика Област Шумен е на 22- ро място, изпреварвайки Добрич, Монтана, Разград, Сливен, Враца и Видин.
От МОН стигат до заключението, че резултатите за трета поредна година показват сходни силни и слаби страни, което подчертава нуждата от целенасочена работа върху писмена аргументация и тълкуване на литературни текстове, редактиране и откриване на езикови грешки, моделиране и прилагане на математиката в реален контекст.
Припомняме, че преди седмица шуменското Регионално управление на образованието обяви класация по училища.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Това е резултата от "Парите следват ученика" в град, в който животът на пантерите не е под контрола на държавата и още не се казано нищо за последиците от миналогодишното пускане на фалшиви банкноти по банкоматите. Май градът ни е на завидно място по корупция.
Бай сали
Добре че са учениците от Хитрино! Без техните резултати сме на дъното! И още не мога да разбера как в две селски училища имат по високи резултати от Павчо Айрънмена
Анонимен
В селата Делиормански дето български неговорят имат по-високи резултати ? ЯКО ПРЕПИСВАНЕ !!!
Анонименолеле
какви са тия цени,бе хамсалаци
Анонимен
От 20 години в Шумен и областта се назначават само учители, които трудно говорят български език - в угода на ДПС - функционерите, за да си запазим държавните ръководни службички - в РУО и в общините. И може ли неграмотен учител да създаде грамотни ученици? Няма как да стане, колкото и да увеличават учителските заплати. И по-зле ще става, ако не се въведе конкурсен подбор на учителите.
Анонимен
С писмена проверка на грамотността (черно на бяло) , освен всички останали качества.
учител
Фактът, че в немалка част от селските училища има преподаватели по БЕЛ, чиято грамотност е меко казано съмнителна, е публична тайна от вече над 23-24 години. Но я само погледнете експертката по предмета, назначена в РУО - Шумен. Разликата между нейната грамотност и тази на споменатите по-горе даскали/ци е пренебрежимо малка. Когато тя контролира качеството на преподаване, нещата стават отчайващи.
родител
не само в селските училища се назначават трудно говорещи български език учители ,влезте в сайтовете на шуменските училища и ще се убедите сами , класацията води третото училище ,сигурно има защо- ,,уникалните" резултати по математика
Анонимен
Не е само до учителите по БЕЛ и математика. То се започва от детските и началните учители.