Двама души са подали сигнал в полицията, че снощи са видели черния леопард до кафе „Чупката“ под паметник „Създатели на българската държава, съобщиха от пресцентъра на Областна администрация.
Заради случая днес е проведено заседание на Временния кризисен щаб, който беше сформиран през юни. На него са присъствали областният управител Катя Иванова, заместник-областният управител Диян Димитров, директорът на Регионална дирекция на горите инж. Емил Гелов, директорът на РИОСВ Стела Илиева, секретарят на община Шумен Христо Павлов, директорът на Природен парк „Шуменско плато“ Красимир Христов и представител на Североизточно държавно предприятие.
Животното е било забелязано в 2,50 чaса тази нощ в добре осветен участък на стъпалата в подножието на паметника. Двамата подали сигнала „са имали близък визуален контакт с животното и са се почувствали застрашени“. Снимка на животното не успели да направят.
От временния щаб призовават всички граждани да са изключително внимателни и да избягват посещения на територията на Природен парк „Шуменско плато“ през тъмната част от денонощието. За ситуацията отново ще бъдат информирани ресорните министерства.
По-късно от пресцентъра на Областна администрация заявиха за ШУМ.БГ, че снимката /под текста/ от фотокапан край село Марково, която се споделя от няколко дни в социалните мрежи, не е била обсъждана на заседанието на Щаба и за нея няма официално подаден сигнал.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Тия не са нормални,дори да не беше леопарда,по това време на денонощието могат да срещнат чакали или кучета на глутница.Тогава какво ще кажат,сигурно няма да се стреснат.
Един българин
Няма нищо страшно, живейте на Ваша отговорност. Всичко останало е кметска безотговорност.
Хи-хи-хи
Тея двамата да не са от резбарите и да си търсят някое по-яко и по-черно черясло. Ма то за това няма нужда да се ходи из гората през нощта. Може да се посети и Еверест.
Анонимен
Леопардчето може да го наречем галено Шуменския Пардю, защото само се мести като прадлив.
Анонимен
Кой нормален човек ходи в 3 чеса посред нощ не на паметника а на чупката , тези маняци са били напушени ,защото ако бяха пияни нямаше да стигнат до там
Апалачи
По това време трева ли са заорали, чай ли за вземали?!...
Анонимен
не пипайте Лео Пърда
Тедката
Видяли сте дъртия ми бахур
Анонимен
Напушени в 3 през ноща на чупката,добре че не са видяли и 🐻 мечката