Започва ремонт на пътя Царев брод – Коньовец. Рехабилитацията на отсечката към „Кабиюк“ ще струва 4,7 млн. лв. Финансирането е със средства по чл. 113 от държавния бюджет от Инвестиционната програма за общински проекти.
Днес бе открита строителната площадка към обекта. На място бе и кметът на Шумен Христо Христов, съобщиха от неговия пресцентър.
„Тъй като тази година се навършват 140 години от Съединението и в двора на резиденцията в „Кабиюк“ инициативен комитет ще издигне бюст-паметник на Княз Александър I Български (Батенберг), бързаме да започнем и да завършим до края на месец август този проект. Трябва да посрещнем Съединението подобаващо“, каза Христо Христов, цитиран от общинския пресцентър.
Строителната техника вече е разположена на терена и работи, като цялата дължина на трасето е 5 километра. Пътят ще бъде с нормативния габарит от 7 метра, с ново отводняване, полагане на нова основа и при запазване на дърветата по дължината на трасето. От фирмата строител („Винс ин хок“) са поели ангажимент до 30 август пътят да е готов, казаха от общинския пресцентър.
От там допълниха, че кметът Христо Христов е обявил, че още този месец започва работата по три важни пътни проекта в общината – пътят за Велино, отсечката от Седми километър към с. Лозево, участъкът от Околовръстния път (при разклона за кв. Дивдядово) към Мараш и Салманово. За пътя Овчарово – Костена река и Кладенец проектирането се забавя и ремонтът ще се осъществи в началото на 2026 г.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
А ремонта на ул.лозенград кога ще приключи господин кмете.Станаха 18месеца от като е разкопахте и зарязахте.И като се прибавят безхаберниците от ВиК с ямите които се образуват времето набъбва на повече от две години
Анонименяяяяя
пуматае на море,айде на платото
Анонимен
А кога ще се отпушат изходите на града? Колко време е необходимо да се довърши това, което е започнато до Индустриалният парк?
Анонимен
За тази сума трябва да е чисто нов, а не ремонт само.
2 бързи към Общината
Поводът за ремонта годишнината от Съединението ли е или паметникът на Батенберг? Ако е годишнината от Съединението, то не е ли по-логично да се оправи пътя до с.Мараш?
АнАн
ЗА РЕМОНТА НА ПЪТЯ ДО КАБИЮК ДА БЛАГОДАИМ НА ИК КНЯЗ АЛЕКСАНДЪР ПЪРВИ БЪЛГАРСКИ/ПЪРВИЯТ БГ МИНАРХ САМО НА 26ГОД/.ИСТИНСКИ РОДОЛЮБЦИ И ДОСТОЛЕПНИ МЪЖЕ.
Анонимен
А бе кмете май имаш алцхаймер.Прегледай се!
Едно говориш,друго правиш.
УНИВЕРСИТЕТСКА Е ЗАПРИЛИЧАЛА НА УЛИЦА ОТ УКРАЙНА СЛЕД БОМБАРДИРОВКА!
Анонимен
А пътя за Новосел кога ще заприлича на път? Или ще се оправдаят, че Горското отговаря за дърветата. Така както паднат, така си и остават. Само от пожарната минават и отрязват това, което пречи на движението. Дървета и клони се търкалят около пътя. Пък колко сухи клони и наклонени дървета има. Аха-аха да паднат. Пълна джунгла. За асфалта да не говорим-кръпка върху кръпка. Само за офроуд става.