На 15 август ще започне основният ремонт за 22,6 млн. лв. на бул. „Симеон Велики“ в Шумен. Кметът Христо Христов е получил зелена светлина за изпълнението на проекта при посещението си миналата седмица в София. Там той е провел разговори в 4 министерства, сред които и МРРБ.
Парите за бул. „Симеон Велики“ бяха под въпрос, въпреки че за него имаше сключено споразумение за финансиране. Преди седмица градоначалникът обяви, че не смее да започне ремонта, докато не получи гаранции, че средствата ще бъдат действително отпуснати.
„Утре ще имаме разрешение за строеж на обекта“, каза кметът. Той обясни, че въпреки че кръстовището на Практикер не е част от проекта, Общината ще търси начини да го преустрои в такова със светофарна уредба със свои средства.
На същата дата, 15 август, ще започне и ремонтът на улиците „Университетска“, "Червена роза", "Дедеагач" и "Лозенград", за който е осигурено финансиране от 20-милионния банков заем, изтеглен от Общината през 2021 г.
Днес кметът инспектира ремонта на пътя от Хиподрума до 5-ти километър на стойност 1,8 млн. лв. Положени са два пласта асфалт с обща дебелина 9 см. Гаранцията на настилката е 2 години.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Малоумници , че дори и не ви е срам да казвате , че срока на настилката е 2г. Къде го има това по нормалните държави ? Или използвате стандарти от комунистическо ?
Анонимен
Каква е тая гаранция от две години
Мхмм...
1,8 млн. лв. и гаранция 2 години? Тя машинката ми за подстригване струва 80 лв. и има 3 години гаранция...
Анонимен
Такава е картинката на общинските ръководни фактори в Шумен. Пълна некадърност, безпринципност и шуробажанашки а. Тия хора наистина желаят да ни върнат с години назад.
Анонимен
Какво стана с водата от Кьошковете с която всяко лято освежаваха улиците.Това лято защо се прекъсна тази практика?
Анонимен
Видяхте ли творението на циганския мост на ул.Марица. С това се хвали кмета. Голям смях, с неговите хвалби.
Анонимен
За пръв път виждам кмет на Шумен, който работи с желание, с изключение на разширението на синята зона, за което те псувах, ама добре е областната.... Все пак Браво Кмете, до тук добра оценка !
Питам
А подлезите в този град кмета виждал ли ги е?
Анонимен
УЖАС,САМО 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЯ НА АСВАЛТА КЪМ 5-ТИ КМ.НА ЗАПАД ПЪТИЩАТА СА С 30Г ГАРАНЦИЯ.НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ДА ГО ПУБЛИКУВАТЕ.....