Българският национален отбор по волейбол за юноши до 19 години отпадна на четвъртфинал Световното първенство в Ташкент.
Отборът на Мирослав Живков водеше с 2:0 гейма срещу Испания, но допусна обрат до 2:3 в четвъртфиналите - 26:24, 25:19, 17:25, 17:25, 8:15.
Така юношеският ни тим не успя да повтори страхотното постижение на девойките, които станаха световни шампионки в средата на миналия месец.
Испания отива на полуфинал, за който се класира и отборът на Полша по-рано днес.
С най-много точки за нашия отбор отново завърши новото попълнение на Монца Жасмин Величков - 19. 15 добави Деян Маринов, а с 11 се отчете Никола Константинов. Звездата на испанците Сезар Ираче пък избухна с 30 точки, докато Герард Рехон добави 17.
На първенството България завърши втори в групата си след Победи над Алжир, Китай, Япония и Канада, и поражение от Франция. На осминафинал след това победихме драматично САЩ.
Първата част днес беше изключително равностойна и се реши след много оспорван волейбол. Испанците получиха първи геймбол при 24:23, но нашият тим изригна с успешни блокади, за да обърне резултата с три поредни точки до 26:24.
Започнахме втория гейм по изключителен начин - с преднина от 5:0. Тя за съжаление бе стопена само до точка аванс в последствие, но при 11:10 за България влязохме във нова фамозна серия - този път от седем поредни точки. Поведохме със 17:10 и нямаше какво да ни спря до края на гейма - 25:19.
Третата част беше слаба за нашия отбор, най-вече защото звездата на испанците Сезар Ираче се разигра и започна да завършва успешно атаките, докато нашата игра в тази фаза се влоши. След равностойна игра до десетата точка Испания влезе в серия и поведе с шест за 16:10. До края така и не успяхме да съкратим, въпреки продължаващи добри действия на Жасмин Величков - 17:25.
За съжаление в четвъртия гейм нищо не се промени. Ираче продължи да е много ефективен и Испания методично натрупа преднина в средата на частта. Поведе с 15:10 след четири поредни точки, а след това в даден етап водеше и с шест точки. Разликата набъбна още до края за финалното 25:17.
В тайбрека България също не успя да спре ритъма на съперника и да подобри блокадата си.
Дир.бг
Коментари
Добави коментар