ДСБ обвиняват областни управители за ВЕЦ-а
"Решението за ВЕЦ „Моста“ на яз. „Тича“ е издадено от екоминистерството през юни 2005 г., а дебатът за това се води вчера – 3 години по-късно", каза днес на пресконференция регионалният координатор на партия Демократи за силна България Свилен Вълканов. Ден след общественото обсъждане, той обвини за създалата се ситуация бившите областни управители – Нора Чалъкова и Красимир Костов. „Къде бяха те след огласяване на процедурата през 2005 г. в Държавен вестник, да попитат и да запознаят обществеността с това, което предстои да се случва в областта, която управляват“, каза Вълканов. Той допълни, че времето за дебата е било преди години, „а не сега, когато настоящият кмет и бивш областен управител проявява загриженост за интересите на обществото и се провежда обсъждане, организирано не от местната власт, а от вестник.“ Вълканов обвини в бездействие и народните представители, които отсъстват при наличие на местни проблеми.
Становището на Демократи за силна България, изразено днес на пресконференцията е, че строителството на ВЕЦ не е в интерес на обществото и не трябва да го има. Хората на Костов смятат, че строежа е в нарушение на Закона за водите. „Подкрепяме твърдата позиция на областния управител Тодор Тодорови и ако той не уведоми прокуратурата, то сме готови ние да го направим“, каза Вълканов и уточни, че със случая е запозната парламентарната група на партията, която ще излезе с решение.
ШУМ.БГ
444
16
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
....
Еми Свилка, крайно време беше да се сетите, че настоящите комунисти на различни нива във властта са виновниците за настоящите бедствия. Хубаво е, че в конкретния случай личния бизнес интерес на баща ти, не ти пречи да направиш крачката от малкото смешно момче с огромни амбиции към оформянето на един провинциален, но наистина десен политик.
Анонимен
Дамянов каза на дискусията, че ВЕЦ Миланово в продължение на една година работел без разрешение за водоползване. Интересно защо областният управител не се заинтересува от тази незаконност, а се е вторачил във ВЕЦ "Моста". Отговорът е един - защото Миланово е на БСП. Предлагам му да даде на прокуратурата и ВЕЦ-а Миланово. Ако му стиска.
edia
ВЕЦ Миланово е на фирма Лебед-глас,направиха ремант на канала и от тогава не са спирали да работят.Вижте колко е паднало нивото на язовира.Представител на ПП Атака имаше-депутата Илиян Илиев ,къде са другите?Ако трябва да се сеэират международни организаций.
НЕ ИСКАМЕ ВЕЦ,ИСКАМЕ ВОДА!!!
Анонимен
аве ей нещасници на петиполк втори ден няма вода ко става пак бе май.. ви проста
Анонимен
Не Вец е проблема,какво лошо има да го има!някои пуска слухове,че ще се източва водата:)ами айде докажете го?как става така ,технологията работи само когато има вода това е!А да питам що се губи водата на Шумен,що цели квартали и райони остават без водоснабдяване,що не дигата врява тогава ами един полезен Вец ви е проблема,не са си платили на вас ли?Шумен с или без Вец е изправен ,както и редица други градове и селища пред водна криза тя е лице от деситилетия на сам!Обвинявайте тези не подновили и не смнили една тръба една технология адекватна не въвели в водоснабдяването!Нищо си му няма на Веца да го има проблема е в вас ревлювци!
Анонимен
Свилката Вълканов е озболобен, защато фирмата на баща му, която откраднаха за жълти стотинки не е допусната да копае с тежките си машини!
Асен Агов
Вълканов е озлобен, защото скоро не е гласен!!!