Новак Джокович спази традицията никога да не отпада на старта на US Open, като победи рано тази сутрин наше време американеца Лърнър Тиен с 6:1, 7:6, 6:2.
Много отдавна сръбската легенда не бе започвал в неделя (нюйоркско време) турнира, тъй като винаги бе поставен сред първите трима и влизаше в програмата от втория ден. Но Новак е №7 в ранглистата в момента и бе сред първите герои на вечерната сесия на "Артър Аш".
Американският тийнейджър Тиен бе отнесен за 25 минути в първия сет, за да дойде втори, който продължи 1 час и 23 минути.
В него Джокович получи и дълъг медицински таймаут, като очевидно имаше мазол на крака, третиран от лекар на корта. В тази част пробиви нямаше, като Ноле спаси сетбол при 4:5, за да остане в играта за тайбрек. А там с опита си наложи волята - 7-3.
Третата част вече бе в обичайния коловоз на рутината, като по-класният играч взе своето за 36 минути.
"Страхотно е отново да съм тук - каза след победата в интервюто на корта сърбинът, който търси своята 25-а титла в Големия шлем. - Странно е да играя още в неделя, но вие пак бяхте фантастични като публика. Странен мач, също така. Бърз първи сет, ужасно дълъг втори... Тогава си мислех, че може и да не успея. Бих искал да съм на възрастта на Тиен, но животът не работи така."
Четирикратният шампион на US Open ще има два дни за почивка, преди да се изправи срещу друг американец - квалификанта Закари Свайда.
Изненадата на първия ден дойде от намиращия се в ужасна форма, но все пак считан за един от фаворитите в Ню Йорк - Даниил Медведев.
Бившият шампион на турнира отпадна след близо четиричасов екшън срещу Бенжамен Бонзи от Франция - 3:6, 5:7, 7:6, 6:0, 4:6.
Намиращият се на 51-ва позиция в ранглистата французин изостана с пробив в петия сет и изглеждаше, че обратът на руснака е на път да се осъществи изцяло.
Но Бонзи стигна до рибрейк и удари отново на подаването на Даниил при 5:4.
Още резултати:
Маркос Гирон - Мариано Навоне 6:0, 7:5, 4:6, 5:7, 6
Джордан Томпсън - Корентен Муте 6:2 6:4, 1:6, 6:3
Брендън Накашима - Йеспер де Йонг 6:2, 6:7, 2:6, 6:2, 7:6
Томас Мартин Ечевери - Уго Карабели 6:3, 6:2, 6:0
Адриан Манарино - Тейлон Грикспор 7:5, 6:4, 6:0
Иржи Лехечка - Борна Чорич 3:6, 6:4, 7:6, 6:1
Томас Махач - Лука Нарди 6:3, 6:1, 6:1.
Дир.бг
Коментари
Добави коментар