Комисия от специалисти ще направи комплексен оглед на дърветата в Шумен - в парковете, детските и спортните площадки, около учебни и социални  заведения и други публични места. При обследването ще се обозначат опасните дървета и клони, които след това по график трябва да бъдат премахнати.

Това е разпоредил със своя заповед кметът Христо Христов, съобщиха от пресцентъра на Общината.

Членове на комисията, която ще огледа дърветата, са ландшафтният архитект и лесовъдът на Общината, както и еколози от отговорните звена и Общинското предприятие „Паркове и обредна дейност“. Те имат срок от 7 дни да представят доклад за състоянието на зелената система в Шумен.

От пресцентъра на Общината съобщиха още, че след бурния вятър в Шумен в края на миналата седмица от улиците на града са изнесени около 2 тона дървен материал – клони, листна маса, части от клони, малки дървета, паднали по пътните платна и по улиците.

В днешния ден от територията на с. Царев брод, където вятърът бе най-силен и се разрази буря, са извозени с камиони 12 курса зелен отпадък и клони от парка в селото. 

ШУМ.БГ