Светлин Русев стана Доктор Хонорис Кауза на Шуменския университет
Академик Светлин Русев получи почетното звание Доктор Хонорис Кауза на Шуменския униветситет "Епископ Константин Преславски". Това стана днес на церемония в концертната зала на Община Шумен.
“Включването на Светлин Русев в живота на Шуменския университет е висока привлегия”, каза ректорът проф. Маргарита Георгиева и подчерта, че днес – ден преди празника на народните будители, е най-точния момент за удостояването на художника с почетната титла.
Светлин Русев стана Доктор Хонорис Кауза по случай 25-годишнината на Педагогическия факултет на Шуменския университет и по предложение на декана му Георги Колев.
Художникът е роден на 14 юни 1933 г. в Плевен. През 1959 г. завършва Художествената академия при проф. Дечко Узунов. От 1973 до 1985 г. е председател на Съюза на българските художници, а от 1975 г. - професор в Художествената академия. Светлин Русев е народен представител с листата на БСП в Седмото велико народно събрание през 1990 г. Академик на Българската академия на науките от 2003 г.
ШУМ.БГ
1723
51
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
Маргарита Георгиева си отива от постта ?
Анонимен 31.10.2008 17:45
Честито на доц. Енчев! Той ще е следващия ректор! Дай Боже да е скоро! Плакахте за Маргарита Георгиева сега и сърбайте попарата!
Анонимен 31.10.2008 18:03
взеха един по един да се отлюспват от \\\"екипа\\\" на великата ректорка:)))
Анонимен 31.10.2008 18:06
започна се прегрупирането на хора вече, нова година, нов ректор, Ростислава ще се върне пак като PR!
Анонимен 31.10.2008 18:07
не само Ростислава ще се върне, но и Наталия ще се завърне на старото си местенце, да му мисли баба Пламенка, че никой няма да я вземе, е в Родопа имат нужда от яки женици:))
Анонимен 31.10.2008 18:14
Енчев, като стане ректор ще остави двама от настоящите заместници- Станков и Марчев
Нова радост
КРАДЦИТЕ СЕ завърнаха полулегално начело с Енчев. Ликувайте люде ! ПАК ЩЕ смучат УНИВЕРСИТЕТА.Хак ви е. А за големия художник - Светлин Русев мълчите- защото е толкова високо, че не можете да го стигнет с погледчето си.
Анонимен
Славка, няма да може да спи тази вечер!
Анонимен
Станков и Марчев добре се ориентираха към Енчев докано е рано.
Щастливец13
Този месец нов декан, другия месец нов ректор!
М.Георгиева
Вии се радвайте, че се още не съм уволнила Станков и се още не съм назначила Бонева на неговото место, тя поне разбира от сичко!
30 ноември
Кат ви разправяхме, че по-добър от Добрев няма да намерите. 30 ноември наближава, да си подава оставката и да избираме Енчев!
Анонимен
Станков с какво точно те купи Енчев та се пригрупира към лапачите? Ти ли ще предизвикваш "ректорската" криза?
естет
Тук новината не е Енчев, Станков и Марчев, а СВЕТЛИН РУСЕВ. Той е почетният доктор на университета и от тази височина трите момченца с болни амбиции, все ненапълнени джобчета и хищни метреси са една кръгла, ама много кръгла ...НУЛА.
ЧЕСТИТО НА СВЕТЛИН РУСЕВ!