Виктория Томова тръгна с победа в квалификациите за турнира от категория WTA 1000 в Ухан.
Родната тенисистка осъществи обрат над втората ракета на Великобритания - Кейти Болтер, побеждавайки я с 3:6, 6:4, 6:1.
Кейти Болтер се намира с 61 позиции пред Вики Томова в ранглистата, но въпреки това българката успя да стигне до победата.
При това след лош старт със загубен първи сет, след който видяхме равностоен развой на втората част до 4:4.
Тогава Томова осъществи решителен пробив за 5:4, след което на свой сервис затвори частта с 6:4.
Така се стигна до решителен трети сет, в който Томова бе безпощадна и с категоричното 6:1 спечели мача.
По този начин тя се класира за втория и последен кръг на квалификациите, където ще се изправи срещу рускинята Полина Кудерметова.
И докато в Ухан все още текат квалификациите, то на другия китайски WTA 1000 турнир - този в Пекин, вече е ясен и финалът.
Той ще противопостави Аманда Анисимова от САЩ и Линда Носкова от Чехия.
Анисимова, която е №4 в световната ранглиста се разправи с намиращата се с едно място пред нея Коко Гоф, побеждавайки я с 6:1, 6:2 за по-малко от час тенис.
Световната №7 Джесика Пегула можеше да осигури изцяло американски финал, защото имаше три мачбола на сметката си, но в крайна сметка не успя да се справи с Линда Носкова.
Чехкинята успя да спечели драматичния мач с 6:3, 1:6, 7:6 и така ще играе на утрешния финал.
Дир.бг
Коментари
Добави коментар