С едва девет играчи за гостуването на „Левски“ баскетболният „Шумен“ отстъпи на „сините“ в София с 80:93. Срещата бе от 7 кръг на НБЛ и се игра в зала „Триадица“.
От пресцентъра на клуба съобщиха, че американецът Антон Уеб е напуснал, а Клемен Вуга е с контузия. Така Росен Барчовски направи своя дебют начело на отбора с къса скамейка и нямаше много възможности за ротация на играчите.
В мача с „Левски“ „Шумен“ показа по-висок дух в играта в сравнение с предходни двубои, не се предаде до самия край, но умората в титулярите си каза думата и шуменци все още нямат записана победа в елита.
Следващият мач на ‚Шумен“ е отново гостуване. Заради невъзможността в момента да ползва „Арена Шумен“, тимът смени домакинството си със „Спартак“ и на 19 ноември излиза срещу силния си съперник в зала „Балканстрой“ в Плевен.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
Ще бием ли рекордните две победи от миналия сезон, този да имаме една или пък да нямаме звучи добре
Анонимен
Хора спрете баскетбола в Шумен , така се излагаме че няма на къде повече. Започваме нов сезон с нов треньор и играчи , след няма и два месеца половината играчи са напуснали както и смяна на треньора …. Какво се случва в тоя клуб, изобщо клуб ли е ? Или просто някой неможещ иска да направи нещо което не е по силите му ? Росен Барчовски е сериозен човек , ако и той си тръгне, закривайте клуба…..
Анонимен
Много хора , играчи фенове през последните години се оплакваха от треньори , ръководство и отношение . Явно има защо , след като всяка година масово напускат играчи , и не само чужденци , но и местните момчета не искат да са в клуба.
Какво се случва ? Който и да дирижира нещата , не му се получава изобщо !!!
Анонимен
Явно нашите баскетболисти няма да се снимат скоро с Пеевски...
Анонимен
Поне не сме си вкарали автогол/автокош.
Като футболистите.
Анонимен
Оставка Янкооо
Анонимен
Да не говорим че колко време стана не можем да използваме Арвна Шумен , и мачовете се играят в така добрата и вечна зала младост .. 100 пъти по добре щеше да направят ремонт на младост от колкото да строят негодна зала , е това го няма никъде . На гол тумбак чифтем пишови ….
Анонимен
Физкултурен салон си е, каква арИна. Гербуляшки грабеж.
А Росен като треньор не надмина това, което беше като състезател.
Запознат
Има една гнила ябълка заради, която отбора е на това дередже! Покрай нея има едни членове на УС! Въпросната гнила ябълка е председател на УС на БК Шумен ! Оплели са се като свински черва! Не мога да разбера как се търпи това безобразие от спонсорите, които издържат финансово отбора! Как никой не тропна с юмрук по масата и да сложи край на тази агония! Как позволиха да си тръгнат момчета с качества