Апоел Тел Авив и Реал Мадрид направиха чудесен двубой помежду си от 13-ия кръг на Евролигата. До последно не се знаеше кой ще излезе победител от този мегасблъсък в "Арена Ботевград", но в крайна сметка испанският гранд Реал Мадрид излъга лидера в класирането и му нанесе четвърта загуба от началото на сезона в надпреварата - 75:74.

Апоел каза "чао" на София с нова победа и временно първо място в Евролигата
Виж още
Апоел каза "чао" на София с нова победа и временно първо място в Евролигата

Израелският тим остава с 9 победи, докато Реал Мадрид вече е с положителен баланс - 7 успеха и 6 поражения.

Апоел вече имаше няколко домакински срещи от турнира в "Арена София", а тази вечер дебютира официално и в "Арена Ботевград", където през лятото изигра приятелски срещи. Интересно за отбелязване е, че първият мач на тима в родната столица бе срещу другия испански гранд - Барселона. На трибуните тази вечер пък бе и треньорът на футболния "Левски" Хулио Веласкес, който бе дошъл да подкрепи испанските си сънародници.

"Лос бланкос" имаха само една победа като гост през сезона в Евролигата и интересното е, че я постигнаха в дербито с Барселона, а сега прибавиха към нея още една.

За победителите най-резултатни бяха Марио Хезоня с 19 и Факундо Кампацо и Алберто Абалде с по 11. За Апоел Крис Джоунс и Антонио Блейкни вкараха по 14 точки.

Дир.бг