Никола Цолов даде девети и 13-и резултат в двете тестови сесии на Формула 2 на 5.281-километровата писта в Абу Даби.
Българският пилот на "Campos Racing" записа 1:37.892 минути сутринта, а следобед остана с най-бърза обиколка в рамките на 1:41.851.
Цолов дебютира във Формула 2 в предпоследния кръг за годината в Катар с десето място в спринта и седмо в състезанието, а седмица по-късно дойде и първият подиум.
Той бе трети в спринта в Абу Даби и след това завърши сезона с 12-а позиция.
Цолов бе по-бърз в сутрешната сесия, където временно заемаше третата позиция преди поредица от инциденти на пистата и червен флаг.
В крайна сметка българинът бе девети в чарта, който бе оглавен от Оливер Гьоте (Германия, MP Motorsport) с 1:37.049 минути.
Следобед Цолов завърши на 13-о място, а победител се оказа Рафаел Камара (Бразилия, Invicta Racing) с 1:37.646 минути.
В неделя Никола кара в последното за сезона състезание във Ф2, където дебютира едва през ноември тази година. Той ще е част от надпреварата през 2026 г.
Дир.бг

Коментари
Добави коментар