Общинският съвет в Шумен реши да остави старата система за определяне размера на таксата за смет на базата на данъчната оценка на имотите.
Въвеждане на „Замърсителят плаща“ се отлага.
Съгласно докладната записка на кмета Христо Христов това се налага заради оттегления проект на Закона за държавния бюджет за 2026 година.
Така промяната в общинската наредба за местните такси и цени на услугите, направена през октомври, се отменя. По този начин най-рано система Замърсителят плаща може да бъде въведена в Шумен от 2027 година.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
ТОЗ ОТСТРАНИ КАКВО ГЛЕДА КАТО СУРИКАТ ?
Анонимен
И колко години още ще го отлагате?-всяка година, нали!!! Самотен пенсионер съм и плащам 380лв БОКЛУК!-лекарства да си купите с парите ми, алчни из*роди
Анонимен
Иска да бодне и той :)
Анонимен
Значи аз ще ходя на протести срещу пеевски, за да може местните тюфлеци на Пе пе в общински съвет начело с джумерката и перхидролената флейтистка, да гласуват заедно в далаверата с боклука с новото начало.... измекяри