Двама клиенти на игрална зала в град Хаджидимово са били простреляни в главата при нападение от двама маскирани и въоръжени с ловно оръжие мъже, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Благоевград.

Сигналът за атаката е подаден около 4:12 ч. в РПУ в Гоце Делчев от Филиала за спешна медицинска помощ.

По първоначална информация десетина минути по-рано в игралната зала в Хаджидимово влезли двама мъже, въоръжени с ловни пушки. Кадри от охранителните камери на казиното показват, че те са маскирани и облечени в дълги черни роби. 

Нападателите стреляли във въздуха, като от последващите рикошети са пострадали двама клиенти на игралната зала. Те са с рани в областта на главата от сачми.

На място са изпратени екипи на полицията и Спешна помощ. Пострадалите са без опасност за живота. Няма липси от игралната зала.

Работата по установяване на извършителите на деянието продължава под надзора на Окръжната прокуратура в Благоевград. 

Според информация на местни издания впоследствие единият ранен е бил транспортиран с медицински хеликоптер до лечебно заведение в София.

Дир.бг