Част от Южния булевард в Палм Бийч, Флорида беше кръстен "Президент Доналд Дж. Тръмп" на церемония в дома на американския държавен глава.
Участъкът свързва международното летище Палм Бийч, където каца президентският самолет Air Force One с имението и курорт на милиардера Мар-а-Лаго.
"Това е сериозен знак", каза Тръмп, позирайки за снимка пред един от големите знаци, които ще бъдат поставени на улицата, предаде USA Today. "Красиво е. Благодаря. Уау, това е нещо истинско", добави той.
Републиканците в щатския парламент на Флорида прокараха законодателство, с което участъкът от булеварда да бъде кръстен на Тръмп. По-късно местните комисии в Уест Палм Бийч и окръг Палм Бийч одобриха предложението.
"Когато за първи път внесох формулировката, ми казаха, че не е разрешено и не можем да направим това", каза републиканската членка на Камарата на представителите от щата Флорида Мег Уайнбъргър, вносител на законопроекта за именуване. Тя изтъкна, че е необходима "решителност", за да бъде одобрена мярката в по-голям законопроект, който включва преименуване на пътища в целия щат.
"Трябва да почетем и уважим вас и вашето семейство за всичко, което сте направили за нас и нашата страна", каза Уайнбъргър на президента.
Тръмп, който използваше името си върху небостъргачи по време на кариерата си в недвижимите имоти, прие идеята да постави името си върху редица забележителности и програми през първата година след завръщането си в Белия дом, припомня USA Today.
Най-противоречивото е, че през декември настоятелството на Центъра за сценични изкуства "Джон Ф. Кенеди" гласува за преименуване на националната музикална, художествена и културна институция на Мемориален център за сценични изкуства "Доналд Дж. Тръмп и Джон Ф. Кенеди". Ходът беше оспорен в съда от членката на Камарата на представителите от Охайо от Демократическата партия Джойс Бийти, която е член на настоятелството.
Dir.bg

Коментари
Анонимен
Аз ви разправям, че се налага култ към личността по съветски образец, а вие не ми вярвате.
Анонимен
Вярно.