Шуменската "Пътна полиция" повежда битка срещу водачите на автомобили с нередовни фарове. Глобата е в размер на 200 лева.
От вчера на територията на областта се провежда специализирана операция с използване на техническо устройство за измерване височината на фаровия светлинен поток. Проверяват се и водачи, каращи през деня на дълги светлини.
Днес полицаи поканиха медии, за да демонстрират как се извършва проверката.
„Един неизправен фар, както на къса, така и на дълга светлина буквално заслепява насрещните водачи и те губят всякаква представа за пътната обстановка. Това е много опасно“, каза началникът на „Пътна полиция“-Шумен гл. инсп. Веселин Георгиев.
Той коментира и масовото навлизане напоследък на евтини китайски ЛЕД крушки, светещи твърде силно и високо, които също създават сериозна опасност за насрещно движещите се. Засега полицията обаче не разполага с устройство, измерващо силата на светлината.
Георгиев заяви, че проверките на фаровете ще станат редовни, въпреки че засега в Шуменска област има само едно устройство за контрол на светлината.
При установяване на неизправност, свързана с фаровете на автомобила, нарушението се квалифицира като значителна техническа неизправност съгласно Закона за движение по пътищата.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
Ами тези лед крушки особенно вечер знаете ли колко е трудно да се движиш?! А пък ако са няколко коли една след друга с такива фарове животът на всички е в опастност. И защо трябва тази лудост да я има след ,като самите производители на автомобилите знаят каква трябва да бъде светлината на автомобила ,но тъй ,като има тарикати които им е позволено вземат най силните крушки да убият насрещния водач.
Анонимен
Мойте като са фабрични и струват по 400 лева бройката какво да правя?
Анонимен
Ей това вече е добра новина за всички шофьори, крайно време беше някой да го направи! Тези фарове са много опасни за насрещният водач, направо ти вземат очите
Анонимен
проблема е че всеки се прави на разбирач и слагат Лед система на обикновен рефлектор което е неправилно
препоръчително е да се преработят фаровете да се монтират лупи за да контролират светлиния поток
Анонимен
Браво
Анонимен
пари няма , действайтеееееееееееееееееееееееееееееееее
Анонимен
Трябва да подкарат и Спойлери , Размер на джанти , Фланци , Светлини, Шум ,Измъкнат DPF, Катализатор. Всяка доработка различна от Фабричните - ТИАТ. и да се пише в талона . Е тогава си Е.... Мама.... . За всичко номерата доло .
Анонимен
баси балъците значи
999
Сега ако започнете да проверявате и за незаконно затъмнени предни обзорни и странични стъкла и да наказвате / но не избирателно / нарушителите според закона ....