Иранската армия обяви днес, че е нанесла удари по няколко цели в Израел, сред които централата на военното разузнаване и военноморска база, като допълни, че ударите "все още продължават", предаде Франс прес, цитирана от БТА.

Сред целите, по които са нанесени удари от рано тази сутрин, са и военноморска база в Хайфа и военна база за радарно наблюдение, гласи съобщение на иранската армия, предадено по държавната телевизия.

Иран ще атакува икономическите и банковите интереси на САЩ и Израел в региона, каза днес говорител на обединеното командване на иранските въоръжени сили, цитиран от Ройтерс.

Говорителят уточни, че тази заплаха е била предшествана от атака срещу иранска банка.

"След като се провалиха с кампанията си, терористичната армия на САЩ и жестокият ционистки режим (Израел - бел. Ройтерс) атакуваха една от банките на страната", заяви Ебрахим Золфакари.

Израел е унищожил щаба на иранските ВВС, САЩ обявиха за седми загинал войник
Виж още
Израел е унищожил щаба на иранските ВВС, САЩ обявиха за седми загинал войник

"С това незаконно и необичайно действие врагът ни принуждава да атакуваме икономически центрове и банки, свързани със САЩ и ционисткия режим в региона", каза още говорителят, като предупреди хората в региона да стоят далеч от банките.

Дир.бг