Активните полицейски действия за противодействие на конвенционалната престъпност, наркоразпространението и предотвратяване на престъпления против политическите права на гражданите в област Шумен продължават.
Днес до момента за различни престъпления са задържани 12 мъже, образувани са 7 досъдебни и 2 бързи производства, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР.
В хода на операцията са проверени 21 рискови обекта, за които има оперативна информация за търговия с гласове, 26 криминално проявени, 11 заложни къщи, 9 местни лидери и 12 собственици на фирми, както и 230 автомобила на изградените на територията на ОД на МВР - Шумен контролно-пропускателни пункта.
На територията на РУ-Шумен са проведени процесуално-следствени действия, при които са образувани 4 досъдебни производства за държане и разпространение на наркотични вещества.
По тях са иззети общо около 13 грама марихуана, 2 електронни устройства (вейпове) с наркотично вещество и електронна везна. Образувано е досъдебно производство по чл. 339 от НК – иззета е самоделно изработена пушка със 7 патрона. На адрес в града са намерени и иззети около 200 грама живак.
На територията на РУ-Велики Преслав е образувано досъдебно производство за престъпление против политическите права на гражданите. Все още се извършват процесуално-следствени действия, като към момента са иззети списъци с имена на хора, тефтери и мобилни телефони.
На територията на РУ-Нови пазар е образувано досъдебно производство за иманярство. Установено е, че собственик на заложна къща и златарско ателие държи в имоти в Нови пазар и село Върбяне общо 57 предмета с вид на антични.
Установени са двама, обявени за издирване, а към момента се работи по 4 сигнала за купуване на гласове.
Работата по всички образувани производства продължава под надзора на компетентната прокуратура, уточниха от полицията.
Текстът на статията е актуализиран с нови данни, съобщени от пресцентъра на полицията.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
Браво
А каде беше Гендов
И купувачите в ромската почвайте
Те полицаите си ги знаят
Анонимен
Пушката е ювелирно изпълнение
Анонимен
13 гр. Марихуана - картелите са в шок!!! Ако им вземете още 7гр. И направо ги ликвидирате. Смешни сте ей, ама най-вече жалки.
Анонимен
Ти си жалък,и това е нещо,тонове ли искаш,всички и дребни,и едри трабва да се изолират!Ето тоя,на 65 години,според теб за пенсионер ли да го пишат!
Анонимен
дани куш ли пише на буркана?
Фейзула Вейселов Ебазеров
Настоящия директор на МВР Шумен Илиян Иванов явно е много по-кадърен от бившия директор на МВР Шумен Георги Гендов.
Подчинените напоследък демонстрират безпрецедентна успеваемост, което много радва мен бъдещия гласоподавател на предстоящите парламентарни избори и ме кара да се замисля коя е вай-правилната партия, за която определено ще гласувам.
Анонимен
Смешници ,стига сте хабили държавния ресурс за простотии ,не бяха показни акции не беше чудо ,по 20 човека ходите да се излагате ...Или са ви много прости началниците или законите ни са сбъркани ,ще хвърчат дела в Страсбург ...Жална ви майка с тези репресии ,които се опитвате да упражнявате и на всеки сигнал на разни малоумници и психично болни да подскачате ....големи професионалисти...смях
Анонимен
А тия намерени списъци и заснети лични карти,лексикони ли са,а парите лични спестявания?!
Анонимен
Браво разбиха целия шуменски контингет браво на милицинерите