Община Шумен организира публичен търг за отдаване под наем за 10 години на бистрото и спортната площадка в парк „Студентски“. Настоящият 10-годишен договор с варненска фирма изтича в края на този месец.
Заведението за хранене и обслужващата сграда с каса, санитарни възли и гараж са с площ 212 кв м., а многофункционалната спортна площадка до него 856 кв. м.
Според Наредбата за базисните наемни цени при отдаване под наем на общинско имущество месечният наем на обекта трябва да бъде 1147 евро без ДДС, което за 10 години прави 137 653 евро.
Обектът обаче има нужда от ремонт и от Общината са заложили като условие той да бъде извършен от новия наемател през първата година от договора. Стойността на подобренията трябва да е за 20% от 10-годишния наем, или 27 540 евро. Сумата ще се приспадне, като така месечният наем на заведението ще стане 917,69 евро без ДДС.
За разлика от стария договор за наем, новият няма да включва терени от парка за разполагане на спортно-развлекателни и атракционни съоръжения. Настоящият наемател “ПИ ЕМ БЪЛГАРИЯ” ООД ползваше за тази цел допълнителни 320 кв.м.
ШУМ.БГ

Коментари
Fanetti Mazakura
Парк Студентски е изключително лошо поддържан. Администрацията на кмета Христов напълно абдикира от поддържане на зелените зони в града.
Върхът на сладоледа беше призива да се изчисти от доброволци терена за парк на тежкия полк, след което обявиха намерение за застрояване на терена.
Минчо
Успех желая!От друга страна,така и така навсякъде всичко е разкопано,кмета направо да започва да дерзае и там!А,като започне,може и един призив към шуменската общественост...да помогнем,става въпрос!
Анонимен
Идеалното място за жилищна сграда! Старият ни кмет ще го вземе през арменеца и ще си пере паричките от там.
нев
Кмета тотално опропасти идеята за доброволното почистване . Вече никой няма да се върже на комерсиалните почиствания на кмета !