Девет са засега кандидатите за омбудсман
Днес в 17 ч. изтича срока за прием на документи на кандидатите за омбудсман. „До снощи 9 бяха кандидатурите за длъжността, днес броят им може да се увеличи“, каза за ШУМ.БГ председателят на Комисията по избора за обществен посредник Ивайло Йорданов. Той уточни, че в понеделник идната седмица ще се проведе следващото заседание на Комисията за избор на омбудсман, когато ще се обяви и срока за конкурса. На него Комисията ще определи първите три кандидатури, които ще бъдат предложени за гласуване в ОбС.
Сред кандидатите е и настоящия обществен посредник Христо Христов, мандатът на който изтече на 10 октомври.
Преди 4 години на първия конкурс за обществен посредник се бориха 14 кандидати.
ШУМ.БГ
597
11
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Личен състав
Десет са кандидатите:
Марияна Цондева
Нюсиет Хилмиева
Христо Христов
Йоана Веселинова
Юлия Ризова
Георги Георгиев
Татяна Терзиева (Василева Терзиева)
Николай Калев
Таня Рашкова
Димитър Кондов
Анонимен
Може ли инфо срещу всяко име кой с какво се е занимавал до сега.
Анонимен
не може защото сме конкуренти с вас
комисия
След проведен конкурс по всички правила /изключително честен/ избрахме Христо Христов . Да му е честито да лапа още 4 годинки.
Анонимен
Не се знае, не се знае. Аз подочух че Галето Терзийски е уговорил подкрепа за сестра си срещу подкрепа за кмета след като се разтури коалицията с ДПС.
Анонимен
А ве ей, идиот. Каква сестра като той няма сестра. И тя се казва наистина Василева но ТЕРЗИЕВА, а не Терзийска. Много си прост.
Анонимен
Цондева е една заспала адвокатка, Николай Калев беше лидер на БСП полковник пенсионер другите са световно неизвестни нормално е да си остане Христов.
Анонимен
ега ти тъпия комунистически град на Дъбов ,Шошо и компания на децата на убийци от народния съд
.Няма ли нещо по интересно в него
Анонимен
И Красен Пейчев.