Паскалев иска оставката на замесените в оклеветяването му
Депутатът от Коалиция за България и бивш вицепремиер Костадин Паскалев заяви за БГНЕС, че иска оставката на замесените в уронването на престижа и оклеветяването му. В действията на АДВ и МВР той съзира политическа поръчка.
"В последната седмица станах обект на грозна и елементарна манипулация, в която взеха участие представители на Агенцията за държавни вземания и МВР. На 23 май те обявиха пред медиите, че ми били забранили да напускам страната. Само шест дни след това /4 от които почивни/ пак те и пак чрез медиите ми снеха забраната. Пренебрегвайки законовото изискване да ме уведомят за предприеманите от тях действия. За очернянето на името ми в публичното пространство представителите на АДВ и МВР използваха фондация „Пирин пее”. Фондацията бе създадена за да възстанови Събора на народното творчество „Пирин пее” и да подкрепи културния живот в община Благоевград и областта. Тази цел бе реализирана с възстановяването на събора и превръщането в традиция на Майските и Коледните културни празници в община Благоевград. Аз самият не участвам в работата на фондацията от 1999 г., когато подадох заявление за напускане на нейния Управителен съвет. Това представителите на Агенцията за държавни вземания и МВР биха могли лесно да установят при проверка на документацията на фондацията. Възможно е фондация „Пирин пее” да има задължения към държавния бюджет и тук държавните органи са длъжни да свършат работата си. Но аз не знам за това и никой от АДВ или МВР не ме е информирал или канил за доброволно погасяване на задълженията. Никой от МВР не ми е връчвал заповед за ограничаване на свободата на движение, включително и зад граница. За случая научих от медиите. Поради това считам, че този случай се използва за политически цели, една от които е свързана с компрометирането ми. Държа на публично извинение от страна на замесените държавни служители. В противен случай настоявам за оставките на лицата, огласили информацията, уронваща доброто ми име – комисар Георгиев от ОДП Благоевград и г-н Самарджиев от АДВ. Ако те са изпълнявали поръчка, очевидно отговорността трябва да поемат възложителите на поръчката", заяви за БГНЕС Костадин Паскалев.
265
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар