Общината с проект за 50 млн.лв. за канализация на Мараш и Салманово
Община Шумен ще кандидатства с проект на стойност 49,677 млн.лв. по Оперативна програма “Околна среда”, стана ясно днес на заседание на Правна комисия към местния парламент. Ако той бъде одобрен, ще се изгради канализация и обща пречиствателна станция на селата Мараш и Салманово.
В докладна, подписана от кмета и трима от заместниците му, се иска Общинския съвет да разреши тегленето на банков кредит за 10% от стойността на проекта, с който да се покрият разходите преди да бъдат възстановени от Евросъюза. С парите ще се платят и дейности, които не се поемат от Оперативната програма.
“Избрахме тези две села заради големия инвестиционен интерес към Мараш. Поради обективни обстоятелства точката за изграждане на пречиствателна станция е в село Салманово”, обясни за ШУМ.БГ зам.-кметът по строителство и екология Иван Йонков.
В момента нито едно от селата в Община Шумен няма канализация за отпадни води, нито пречиствателна станция.
ШУМ.БГ
1048
22
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
гена
По-голяма простотия скоро не съм чувал.Абе Данчев ти нормален ли си толкова да лъжеш Честният Простов?За население от 1500 души и при евентуално,повтарям евентуално заявен инвеститорски интерес да кандидатстваш за проект за "скромните" 50 000 000лв.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Галя
Това ноистина е голяма тъпотия Мадара няма канализация те в Мараш и Саламаново защото митко тъпото и тоше сапардско са от там.По голяма дивотия от това не си е позволявал никой до сега.
смях в залата
За сведение на Данчев:проверяващите от ОЛАФ и одиторите по ФАР,ИСПА ,САПАРД ще започват проверки и по ЦЕЛЕСЪОБРАЗНОСТТА на проектите.Например необходим ли е път за 300 души село и защо са дадени 1 000 000 за неговото изграждане.Така 1500 жители на две села -проект за 49 000 000.А сигурни ли сте ,че ще се одобри проекта?С оглед на салманските ви изцепки за пътя съмнително!
димитров
Ебати ЦЕЛЕСЪОБРАЗНОСТТА-1 жител на двете села получава по 33 111лв!По-голяма тъпотия няма на света!Най-скъпият проект на глава от населението в ЕС!
За справка заради газовата криза за бъдещи връзки с Гърция и Румъния 20 000 000 евро или 40 000 000лв!За канализация и пречиствателна станция в МАРАШ и САЛМАНОВО -50 000 000 лв!Я слезте малко на земята!
въпрос
Това заради Иван Тодоров ли се прави.Затова плака той да направят сина му областен да му направи канализация. Впрочем той на колко години е.Да оглави не кооперацията в Мараш ами Дъбов да го направи шеф на САПАРД
яна
Евала краси харчете сега ти се е паднало правете мостове училища деца голям сиир правите на хората.Като нямат хляб поне зрелища им правите такъв екип направихте неповторими сте кой от сой по тъп.
?
А кредитът, ако ОбС приеме предложението, нали няма да може да се усвои преди да "спечелим" проекта?
очкавайте скоро
Община Шумен кандидатства с проект за 250 000 000 лв за изграждане на летище на платото!Община Шумен кандидатства с проект за 1 000 000 000 евро за стадион за 200 000 зрители.
След всичко това-ръководният екип на Община Шумен кандидатства за групов прием в психиатрично заведение - Царев Брод!
СМЕШНИЦИ!Поне ме разсмяхте.