Проверяват заменки на земи в Министерството на земеделието и храните
Софийска градска прокуратура и експерти от ДАНС провеждат специализирана акция в Министерството на земеделието и храните, потвърди за БГНЕС градският прокурор Николай Кокинов.
Проверяват се и се изземват документи за заменки на земи на виновни длъжностни лица във връзка с досъдебно производство по чл. 282 от Наказателния кодекс, каза още Николай Кокинов.
БГНЕС припомня, че днес преди обяд Софийска градска прокуратура /СГП/ и агенти от Държавната агенция "Национална сигурност" започнаха спецакция в Министерството на земеделието и храните /МЗХ/.
Говорителят на ДАНС Зоя Димитрова потвърди за БГНЕС информацията за провежданета операция. По неофициална информация акцията е по повод образувано досъдебно производство по член 282 от Наказателния кодекс /НК/ за престъпление по служба срещу неизвестен извършител. Целта е да се установят деяния, свързани с нарушения при замени на земи от Държавния поземлен фонд. Проверката се отнася за периода след последните промени в Закона за горите и Закона за собствеността и ползването на земеделските земи.
БГНЕС
173
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар