
„Автомагистрали Черно море“ изнася протеста в София
За втори пореден ден протестиращи от „Автомагистрали Черно море“, които не са получавали заплати повече от 4 месеца, блокираха за час главния път София – Варна. В 11,00 ч. около 300 души спряха движението в двете посоки в района на Пети километър. Полицията отклони движението през Шумен, но както вчера работниците затвориха и отбивката, като принудиха униформените да отклоняват колите през село Лозево.
Председателят на синдикалната организация във фирмата Господин Янков прочете поздравителен адрес до НАПИ по случай днешния 126-ти рожден ден на агенцията с пожелание да бъдат отговорни и да не петнят името на България. Последваха бурни скандирания „НАПИ е виновно“ и „Дайте ни парите!“
След това Янков обяви, че е получено разрешение от Столична община за мирен протест в София. Очаква се около 100 души да излязат пред централата на НАПИ в понеделник от 11,00 часа, за да си поискат парите лично от директора й Янко Янков.
ШУМ.БГ

2231
76
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
АМ
Митинг-концерта е за всички Вас гражданите на Шумен-да покажем че сме културни граждани и имаме хиляди начини да изразим своя протест.
Повярвайте ми ще бъдем различни всеки ден и неуморими
Варненец
Добре, имат искания хората, ама защо блокират пътищата все едно са им тяхна бащиния? Аз какво съм им виновен че да не мога да мина по пътя?
Да направят първо един символичен протест, какт направиха учителите. Все пак учителите са по-умни и интелигентни, нека да се вземе ример от тях и протестът да бъде символичен за да се разберат исканията. А не така направо даите да правим анархия :(
А за това в Гърция, добре че тук не се случват такива неща, че няма да е добре за никого.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Стига
Стига с тези автомагистрали трети ден ни занимавате с глупости явно е че нещо атовете не могат да се разберат и го отнасят магаретата тука. На мене ми омръзна да чета колко бил добър шефа на АМЧМ. Аз съм чувала други неща.
До "стига"
Ами не чети ма!
Стига
Как да не чета като това е сложено като най-важната новина най-отгоре сякаш в Шумен други проблеми няма. Мене пита ли ме някой с 320 лева чисто как се оправям?
До "стига"
Ми ето, на-питам те.Как се оправяш с 320 лв. ма ?
Стига
Ами налягам си парцалите и се оправям, какво да правя?
А тези ореваха положението :(
будна гражданка
Ами ако така продължават ннещата в държавата ще се оправяш и без нищо в скоро време-не прави ли впечатление че ставам все по бедни и унили