Екатерина Михайлова: Вето трябваше да има за целия закон
Екатерина Михайлова, депутат и зам. председател на ДСБ заяви в кулоарите на парламента, че вето трябваше да има за целия закон, а не за само за изборната бариера, като така отговори във връзка с ветото наложено от Първанов за закона за изборите и 8 % изборна бариера, предаде парламентарният репортер на БГНЕС.
Тя повтори тезата на ДСБ, че същото важи и за мажоритарните райони, които са изключително неравнопоставени. Ветото не е последователно, каза тя. Според нея парламентът трябва да реши бързо, какво ще прави, за да се знае, по какви правила, ще се отиде на избори. Тя изрази увереност, че синята коалиция ще бъде в следващия парламент и ДСБ ще е част от следващото дясно-центристко управление.
Запитан за позицията на НДСВ дали са очаквали това вето на президента, говорителят на жълтите, Станимир Илчев заяви кратко - очаквахме. Той изрази предположение, че при гласуването на ветото в Народното събрание, депутати от НДСВ най-вероятно ще се въздържат от гласуване.Надеждата на НДСВ е, да се разгърнат съответните действия час по-скоро, за да не се превърне това вето в повод, за изтласкване на изборите от 5 юли към следваща юлска дата. От жълтата партия са подозирали лансирането на тази идея на едно фино, скрито, лицемерно и демагогско разпределение на роли. Ролята, която изигра БСП е на спонтанно подкрепила свежата, "креативна" идея. Ролята, която си избра президента е на бдителен защитник на плурализма, продължи той. Сега сме в навечерието на узнаване на истината, каза Илчев Според него БСП или ще се оттегли от подкрепата на идеята или ще предпочете ролята на последователен неин защитник. От НДСВ и преди и сега подчертават своята индиферентност към идеята, защото разпоредбата в закона е станала в 11.55 и защото не е качествена. Ако ме питате, как ще се държим при гласуване на ветото, според мен най-здравословно ще бъде, НДСВ да не участва в това гласуване, заключи той. /БГНЕС
139
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар