24 000 деца в България живеят с епилепсия
Утре, 5 юни, от 10 часа в парк-хотел "Москва" се открива изложба с рисунки на деца и младежи с епилепсия под мотото "С мисълта за свободата".
Целта на изложбата е да привлече вниманието на обществото върху трудностите в живота на тези хора – малкия шанс за образование, ако не скриеш заболяването, отказа на работа, ако си решил да споделиш за своето страдание, липсата на семейство, когато си болен. В България от епилепсия страдат около 70 000 души, 24 000 от тях са деца. Наред с това рисунките вдъхновяват със силата на духа, фантазията и таланта на децата и младите хора, които чрез изразните средства на изкуството, искат да споделят мечтите си с всички. Инициативата е на Европейското бюро по епилепсия и тази година за първи път се осъществява в България от Фондация на родители на деца с епилепсия с подкрепата на UCB - България. На откриването на изложбата ще присъстват деца и младежи от София, родители, лекари, партньорски организации. От 10.30 е предвидена пресконференция.
86
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар