Руските тайни служби публикуваха описание на идеалния терорист
Руските тайни служби (ФСС) публикуваха на страницата си в интернет учебник за поведението на човек, подготвящ атентат, за да информират населението, предаде АФП. Като начало ФСС обяснява, че терористът обикновено започва с определяне на мишената си с помощта на "камескоп или на фотоапарат". За да се придвижва без да бъде забелязан, той използва "коли, руско производство, обикновено от най-разпространените модели (ВАЗ-2101,2103,2106)". Друго обяснение на ФСС - терористът "купува метални предмети (болтове, винтове), за да напълнят взривното си устройство. Освен това тайните служби уточняват начина на поставяне на мина край пътя или на бомба, така че да не бъде лесно забелязана. "При поставянето на бомбата, прикритието обикновено е под формата на пътностроителни работи или на дейности, свързани с поддръжката на зелени площи. Освен това службите отбелязват, че за да променят лицето си, терористите използват грим, фалшиви мустаци, перуки. В заключение документът моли добросъвестните граждани, които забележат подобно поведение, да "се обадят веднага на службите на ФСС или на министерството на вътрешните работи".
БГНЕС
161
1
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Змей Шпионин
А американския шпионин ще познаете по това,че носи шарена тениска с хавайски мотиви, фотоапарат,черни очила и ....пие ..кока кола и се въргаля пиян като свиня по улиците.