Д.Вълчев: Каквото си изберем, ще го имаме 4 години и да не се тюхкаме последствие
Надявам се, че българския народ е достатъчно мъдър, така че да направи един разумен избор. Това каза вицепремиера и министър на образованието и науката Даниел Вълчев, запитан за прогноза за изборите, предаде репортер на БГНЕС.
Министърът не пожела да се ангажира за конкретна прогноза, тъй като „не е от хората, които просто така говорят за бъдещето“ „Каквото си изберем, ще си го имаме 4 години, така че, да не стане така,че на втория месец да започнем да се тюхкаме“, коментира Вълчев. Той каза още, че е бил министър достатъчно дълго време, през което от МОН са свършили доста работа. „Нека и други да се потопят в това“, уточни образователния министър, запитан къде да бъде очакван по листите, той отговори „Ако беше преди повече години щях да ви кажа, очаквайте ме в листите на отличниците на 4 -та езикова гимназия, но сега не знам в кои листи да ме чакате вече.
Вълчев изрази надежда, че и матурите ще минат без проблеми, но когато има организация свързана с около 70 хиляди деца, 15 хиляди квестори и над 6 хиляди класни стаи, винаги може да има някакви дребни въпроси за решаване. Предстои днес след похода на МОН по повод празника на „Св.св.Кирил и Методий „ да бъдат наградени трима директори на училища в страната- от Хасково, Шумен и Варна.
БГНЕС
96
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар