9 си получиха заплатите след намеса на трудовите инспектори
9 съкратени работници си получиха заплатите след намеса на трудовите инспектори, съобщи шефът на Инспекцията по труда Стела Методиева. “Става въпрос за съкращения в две шуменски фирми. Едната е акционерно дружество, а другата – дружество с ограничена отговорност”, обясни тя, но отказа да назове имена. Останалите без работа служители подали жалби в инспекцията и посочили, че не са получили възнагражденията си за последните няколко месеца. “Вчера всички до един си получиха парите”, уточни Методиева.
През месец май Дирекция “Инспекция по труда” - Шумен е извършила 100 проверки, при които са констатирани 329 нарушения. 217 от тях са по осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд. “В община Велики Преслав е констатирано нарушение – непредоставяне на лични предпазни средства и работно облекло”, каза Стела Методиева. Там инспекторите са заловили работник, който пръска с амониева селитра без ръкавици. “Лицето е обяснило, че няма нужда от ръкавици, но той даже не е знаел с какво ръси”, каза шефът на инспекцията.
ШУМ.БГ
471
12
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
другия
Дайте да предложим Инспекцията по труда за медал, чена 9 работника са им изплатили неизплатеното.Колко хора се надяват да си получат парите. Че ИТса Сие сработодателитевсекигознае.Кого защитават, себе си за да ги има. И си получават заплатите. Предупреждават работодателите за проверки дори казват,кой ги е информирал и вижте за каво става въпрос.А,те от ИТ не им ли е ясно, че ако не са работниците и тях няма да ги има, нали са за това.Да зищатават правата на работника,а не на шефа им, защото той ще им "бутне" нещо и всичко ще и "ок".Това е да си държавен служител в РБългария.
:)
Здравейте.Ако се надявате да ви помогнат от ИТ - откажете се.Да наистина предупреждават фирмата и казват кой е работника,но по зле е че се сработват с фирмата и се разменят едни фалшиви документи с нея.И накрая получаваш отговотр, че немогат да ти помогнат.Чудя се за какво са там като немогат да направят нищо.Сетихсе ДА ВЗЕМАТ РУШВЕТИ ОТ ФИРМИТЕ И ДА СИ ПЪЛНЯТ ДЖОБОВЕТЕ.Ако ви се наложи някой ден да отидите там ще раберете за какво става дума.На мен поне ми казаха и знам.
...
Някой давал ли е подкуп на инспектор от ИТ? Ако не - не се изказвайте колко са корумпирани. Още повече пишейки анонимно.