Красимир Костов: Чакам предложения от ДПС за нов зам.-кмет
Кметът на Шумен Красимир Костов е уведомил предварително ръководството на ДПС, че ще уволни зам.-кмета по здравеопазване и социална политика Зейнур Чауш. Затова тя нямала право да казва, че е изненадана от решението му.
„Преди да подпиша заповедта поканих на разговор председателя на общинския съвет на ДПС Гюнай Тефик и ръководителя на групата общински съветници Сюлейман Бакиев и ги информирах за взетото от мен решение. Предложих им да ми подготвят 3 нови предложения за заместник-кмет“, каза за ШУМ.БГ Костов. Това според него е част от съвременно развитие на коалиционните отношения между БСП и ДПС. „Наша принципна договорка е, че когато едно кадрово решение се наложи да бъде променено, то се променя. Може на базата на споразумение институцията зам.-кмет по здравеопазване да сме дали на ДПС, но конкретният персонаж е воля на кмета“, каза градоначалникът и обясни, че не е поставил на ДПС срок да представят кандидатите си, но ги е предупредил, че няма време да се чака. Костов нямал опасения, че от партията на Доган ще се откажат от свой заместник-кмет, нито пък, че заради уволнението ще се развалят отношенията помежду им.
Кметът изтъкна 3 основни причини за смяната на Зейнур Чауш: „Създаде се ситуация направлението Детски ясли да бъде отрязано с повече от 400 хил.лв. Предстои да се отворят много оси по оперативните програми и ще бъде много активен период, в който поведението на местните органи ще е много важно, затова е нужна една по-голяма динамика и съсредоточеност на усилията. Третият ми аргумент е, че г-жа Чауш се готви за защита на докторантура, което изисква немалко време“.
ШУМ.БГ
1664
67
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
аз
Турскоговорящите нещо много са се набрали доколкото виждам тук и има за какво!Аз също твърдя,че 90 процента от тях са неграмотни,защото имам поглед върху това.Неграмотни са,не защото ги обучават некадърни учители,а защото на български говорят само в часовете в училище.Отидете във всяко училище в Делиормана и вижте за какво става въпрос!Никаква наредба за употребата на българския език не може да ги вкара в пътя,включително и учителите ,които са турци правят същото!А затова,че след 20 години тук може и да не се пише на кирилица-може само да си мечтаете за подобно нещо!Тази азбука е оцеляла и в по-сложни времена и днес ви се налага да пишете на нея,така че-дерзайте!
соломон
Няма какаво да се карате! Жоро и Зейнур от ПФ да им дадат/продадат/дипломи на тия дето нямат образование от Делиормана!
далила
Те това и правят!Как мислите точно той се оказа мажоритарният кандидат от Шумен?От години ги произвежда.Етническите турци ще са му задължени за години напред!Доста висшисти се навъдиха от тях в последно време и поради тази причина са много отворени по форумите,обачи на живо малко трудно ще разбереш какво искат да ти кажат!
далила
обаче-това е за тези от грамотните турци ,които може и да забележат грешката
митко
Кмете кога ще освободиш Иван Йонков той не по малко злини нанесе
ANONIMEN
HUBAVO STE NAPRAVILI GOSPODIN KOSTOV TYA BEZ TUY NESTAVASE ZA NISTO CAUS SAMO ZA MASA STAVASE TRYABVA DA IMA I DRUGI PROMENI
янина
А защо МВР не реагира до сега за "подаряваните"дипломи на ДПС от тези двама тарикати. Преди няколко години бяха много активни и един бивш гл.асистент от ВПИ беше осъден за подкуп.
А сега г-н ибрикчията Г.Колев за награда го избраха за мажоритарен депутат за награга.
делиорманка
ДО @@@@:
Виж сега, преди 20 години (демек по времето на Тато)в университетите съотношението българи:турци беше 1000:1, нали се сещаш защо?!... Пък и не само турците се учеха безплатно, но българите се учеха по-безплатно. Майка ти сигурно не се е потяла в тютюна, или пък е ринала кравешки фъшкии в краварниците 30 години?! Ще прощаваш, но за татово време не смей да говориш, като не си бил от другата страна.
Поздравявам Краси за решението му, но пък не разбрах ясно мотивите за това. А също така и това защо отново човек на ДПС трябва да се назначава?
!!!
Хайде,хайде-тогава за всички си беше безплатно,а за турците във всички висши учебни заведения си имаше квоти,е,местата бяха малко,но пък и толкова им бяха много!А за другото -всеки със съдбата си-аз да не съм виновна,че не съм била на тютюна или в краварниците,няма да ги съжаляваме сега!А пък е полезно всеки да си знае мястото-трябва да има хора и за тютюна,висшето образование не е задължително и е много лошо,когато получиш образование,което надхвърля интелектуалните ти способности!