
Болницата освобождава починал само срещу подпис, че няма претенции към лечението
Шуменската многопрофилна болница освобождава тялото на починал пациент само срещу подпис на близък, че няма претенции към диагнозата и начина на лечението. По този начин лечебното заведение се застрахова, че роднините няма да я съдят впоследствие. Това се жалваха днес пред журналисти родителите на починало преди дни дете. Димитър и Юлияна Димитрови са убедени, че лекарите имат вина за смъртта на сина им, но не могат да я докажат. Подписали са и въпросния документ, тъй като болницата не искала да освободи трупа, а погребението било вече насрочено.
„Фишът, който им дадохме, е стандартен, клаузите в него са консултирани с юрист. Това е принципно, а не лично отношение към въпросните хора“, коментира управителят на МБАЛ д-р Валентин Семков. Той заяви, че не знае дали други болници в страната оформят по този начин документите. „Ако имаха претенции, следваше да се съгласят на аутопсия. Предложих им тя да бъде извършена от трима лекари и, ако желаят, на нея да присъства и посочен от тях външен консултант“, каза още Семков.
Ивайло Петков след месец щеше да навърши 3 годинки. На 25-ти юли той бил закаран в шуменската болница, където му поставили диагноза вирусен енцефалит. След 22-дневно лечение в събота детето починало.
Според Юлияна и Димитър Димитрови лекарите са поставили грешна диагноза и не са провели правилно лечение на сина им.
ШУМ.БГ

6827
195
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
sharky
За запетаи да са ви казвали?
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
аз
Колко от пишещите тук имат представа от медицина и за какво става въпрос ,че се изказват толкова компетентно кой лекар става и кой не става?То е най-лесно да обвиняваш!Ами отворете в някоя търсачка и вижте какво пише за въпросната диагноза и какво се случва най-често като изход от болестта.Тъпо е да говориш за нещо ,от което си нямаш никакво представа-това са си чисти предположения-било това,било онова!
1111
Искренни,той боклуци не познава!
до аз
ами ако диагнозата не е такава кво правим а на тях им отърва да е тази зада си прикрият грешките представиси че са сгафили в приливанията или са го откачили на собствино дишане повече от 6 минути ми кажи кво става като мозакът остане без кислород отворко май че става мармалад а ?
ники
Благодаря на всички ,казали добра дума за чудесния лекар и човек-д-р Загорчев!Страшно много хора в този град дължат страшно много на този човек,направо е грях да се говорят простотии по негов адрес!Съжалявам всички онези,които са го направили!
sharky
МозЪк!!!!ПрЕливания!!!!!
до 1111
да прав си за него всчки са боклуци които не са неговото финансово ниво ама да не забравяме преди години като беше скъсано докторче на кого се молеше да го издържат да учи и как ревеше .много бързо се забравят гладните годи ама колелото се върти и много боли като паднеш доло щото бития приятели няма.
до 1111
да се уточним говорим за Семката